Címke: moly.hu

Kritika – Vastapsfelelősök

A Moly.hu-t böngészve @Chris véleményére bukkantunk, ami a Könyyvkritikák blogról származik.  Ezúton is köszönjük. Néhány gondolat a bejegyzésből:


Lovász-Horváth Nikolett könyvébe egészen véletlenül futottam bele, azonban – mint színházrajongó ember – azonnal felkeltette az érdeklődésemet. Igaz, eleinte kicsit féltem is tőle, hogy mennyire lesz bulvár az egész (erre utalt egy félmondat a kiadói fülszövegben), de szerencsére csalódtam: a Vastapsfelelősök egy olyan kötet, amelynek minden sorát élvezet olvasni.

(…)

Biztosan nem ez az első olyan mű a világtörténelemben, amely a színház kulisszáiról ír, de Magyarországon, a XXI. században mindenképpen hiánypótlónak mondható. Sajnos nem egyszer hallottam olyan kijelentéseket, hogy a színésznek könnyű, csak bemegy a színpadra, elmondja a szöveget, talán egy kicsit játszik is, majd kimegy, és végül learatja a babérokat. Vagy például, hogy a rendező annyit tesz, hogy a próbán elmondja, hogy ki mikor hol jön be, hova áll, majd hol megy ki. Nos, képzelhetjük, ha még ezekről a nyilvánvaló(nak vélt) munkáról így vélekednek páran, mi a helyzet a többiekkel, akik a háttérben munkálkodnak.

(…)

A kötetet ajánlom azoknak, akit kicsit is érdekel a színház világa, de az igazi rajongók vigyázzanak: a szerzőnő olyan átéléssel mutatja be ezeket a munkákat, hogy kedvünk lenne azonnal felmondani a munkahelyünkön, hogy elszegődjünk valamelyik teátrumhoz, mondhatni, bármilyen pozícióra.

Mira ‒ pozitív a szakmai értékelés

Megjelent az első komoly vélemény Böhönyey Márta és Tóth Melinda az Expert Books Kiadó gondozásában napvilágot látott Mira ‒ így váltsd meg a világod című könyvéről. A Moly.hu-n rögtön egy szakember, Beleznai Györgyi klinikai szakpszichológus írt pozitív értékelést a kötetről.

„A regény valóban bepillantást enged az olvasó számára a pszichoterápia zárt ajtaja mögé. Egymással párhuzamosan láthatjuk a főszereplő belső világát, konfliktusait feltárulni, s kapunk képet egy pszichoterápiás irányzat belső rendszeréről, gyógyítási mechanizmusáról. Láthatjuk, ahogy Mira, önismeretének fejlődésével arányban, egyre jobb megoldási módokat használ életének alakításában, de egyúttal látjuk azt is, hogy ezt milyen pszichológiai beavatkozások, a terápiában történt megértések ösztönözték.”

A teljes értékelés itt olvasható.

Emlékeztetőül: a könyvbemutató 2017. április 22-én 15 órától lesz a Millenárison, a Hess András teremben.